pondělí 7. září 2020

Recenze na knihu: Pacient


                                   


Název knihy:
Paci
ent
Spisovatel: Sebastian Fitzek
Žánr: Psychothriller 
Rok vydání: 2019
Počet stran: 328
ISBN: 978-80-7554-237-3
Hodnocení: 4,5* z 5* 

Na knihu jsem narazila na sociální síti a hned jsem si jí v knihovně zarezervovala. Spisovatel Sebastian Fitzek je jedním z nejlepších německých autorů v oblasti psychothrillerů.

Když jsem knihou listovala, docela mne překvapilo, že má víc jak 70 kapitol, ale nenechte se zaskočit, protože jednotlivé kapitoly jsou velice krátké.
Hned po přečtení první jsem zůstala sedět jako opařená, protože hned na začátek to byla fakt síla.

Jak už poznáte z anotace, tak zmizel syn Tilla Berkhoffa Max. Till je přesvědčen, že ho unesl a zabil stejný psychopat, jako ostatní zmizelé děti. Jenže ten se přiznal ke všem ohavnostem, ale k únosu a zabití Maxe ne. Psychopat je zavřený v psychiatrické léčebně a Tilla nenapadne nic lepšího než se tam za pomocí švagra dostat, aby se s psychopatem seznámil a on se mu následně přiznal.

Kniha se četla velice dobře právě díky krátkým kapitolám. Skoro každá kapitola je pojmenovaná, takže poznáte s přehledem, co se děje a v příběhu není moc postav, tudíž se nezamotáte. Řekla bych však, že příběh rozhodně není pro slabší či citlivější povahy. Závěrem dodám, že případné zfilmování této knihy by mohlo mít skutečně úspěch.

Pokud hledáte knihu s překvapivým koncem, určitě sáhněte po Pacientovi. Jen tak pro nic za nic nemá skoro 90 % na databázi knih.

Anotace: 

Před rokem zmizel malý Max Berkhoff. Pouze viník ví, co se s ním stalo. Problém je, že je zavřený na přísně střeženém oddělení psychiatrie a mlčí. Aby našel pravdu, musí ztratit rozum Maxův otec zná jen jeden způsob, jak konečně získat jistotu: Musí se stát sám pacientem. Již se přiznal ke dvěma otřesným dětským vraždám a dovedl berlínskou policii ke krutě znetvořeným tělům, teď však mentálně vyšinutý vězeň na radu své právničky mlčí. Podaří se donutit vraha dětí, aby se k činu přiznal? Policie si je jistá, že je také únoscem šestiletého Maxe, který beze stopy zmizel. Vyšetřovatelé však nemají spolehlivé důkazy, pouze ty nepřímé. A pak dostane zoufalý otec šílený nápad. Nechá se zavřít na přísně hlídané křídlo psychiatrie jako falešný pacient s fiktivním lékařským záznamem. Jedině tak se přiblíží k vrahovi dětí a může ho donutit, aby se přiznal…


Žádné komentáře:

Okomentovat